Co jsou to plotovky a na co se dají použít?

V prvé řadě si pro ujasnění popíšeme co to vlastně plotovky jsou. Ano některým to může přijít úsměvné, ale jsou lidi, kteří to stále neví. Plotovky jsou...

co jsou to plotovky

čtyřstranně hoblovaná dřevěná prkna, které jsou vysušené. Plotovky mají široké uplatnění, ale nejčastěji najdeme jejich uplatnění na stavbu plotů, pergol nebo třeba vrat. V případě plotů jsou dřevěné plotovky ověřenýma a častým řešením. Takové řešení je vkusné a dodají vašemu plotovkama ohraničenému pozemku na eleganci a kráse. Nejen, že váš pozemek bude vypadat pěkně, ale hlavně vás alespoň částečně ochrání proti vandalům, zlodějům nebo zvěři. Právě zvířata by mohl na váš pozemek s radostí zavítat a zničit a sežrat vám třeba vaši těžce vypěstovanou úrodu na zahrádce.

zaoblené plotovky

Plotovky se se nejčastěji vyrábí ze smrku nebo modřínu. Tyto dřeviny jsou totiž dostatečně měkké a tudíž se dají hezky opracovat. Pří výstavbě vašeho plotového ohrazení můžete plotovky umístit do vodorovné nebo svislé polohy. V případě svislého použití se plotovky dají různě tvarovat a upravovat podle přání zákazníka. V praxí je několik druhů zakončení plotovek a vy si tak můžete vybrat to, co vám bude vyhovovat nejlépe. Na výběr obvykle máte plotovky střechovité, šikmé, rovné, seřízlé, zaoblené a další.

střechovité plotovky

 

A v poslední řadě nezapomeňte vaše plotovky natřít ochranným nátěrem určeným na venkovní použití, aby vaše plotovky vydžely i chladné a deštivé počasí. Díky kvalitnímu nátěru vaše plotovky vydrží i několik let a ušetříte tak v konečném důsledku spoustu peněz.

2013 Firmy, služby, e-shopy