Údržba umělého trávníku: Jak na to a na co si dát pozor?

údržba umělého trávníku

Mysleli jste si, že o umělý trávník se nemusíte starat? Omyl, i umělý trávník je potřeba stejně jako přírodní pravidelně udržovat. Pokud máte okrášlenou terasu, balkón nebo zahradu kusem umělé trávy, tak byste měli vědět, jak se o něj starat tak, aby vypadal stále jako nový.

Každá plocha pokrytá umělým trávníkem je náchylná na běžné znečištění způsobené hlavně nepříznivým počasím. A když se trávníku nebudete pravidelně věnovat, tak na to můžete dříve nebo později doplatit. Jeho vlastnosti a životnost se bude rapidně snižovat a může se tak stát, že trávník budete muset brzy vyměnit. Péči o svůj umělý trávník tedy určitě nezanedbávejte a už od začátku mu jí pravidelně věnujte. Věřte, že se vám to v dlouhodobém hledisku několikrát vrátí. A to hlavně i co se týče financí.

Jak údržba probíhá?

 

Odstraňování nečistot:

Jedná se o nejdůležitější činnost v rámci údržby vašeho trávníku. Pravidelně musíte odstraňovat listí, větve, prorůstající mech, plevel a další nepříjemné nečistoty. Při odstraňování listí a jiných napadaných nečistot si můžete pomoct například fukarem. Proudem vzduchu si tak nanesete napadané nečistoty na jeden prostor, a ty posléze smetete nebo vysajete.

V případě plevele už je to horší. V takové situaci jej musíte odstranit mechanicky - ručně. To není problém, pokud máte plevelem zasaženou pouze malou plochu. Na větší plochu už si raději vezměte na pomoc chemické přípravky, které vám ušetří práci a čas. Dopředu se ale ujistěte, že daný přípravek je na odstraňování plevele vhodný. Jinak byste jej mohli nenávratně poškodit.

Čištění povrchu:

Pro pořádné očištění povrchu používejte pouze speciální kartáče přímo určené pro umělé travní plochy. Po dúkladném očištění kartáčem a narovnání vláken, je čas nanést zásyp. Díky tomu opět prodloužíme životnost umělého trávníku a zmírníme jeho opotřebení.

Kdy údržbu provádět:

Pravidelnou údržbu doporučujeme dělat pouze v případě, že je umělý trávník suchý. Kdybyste se na to vrhli a trávník byl mokrý, tak by se nečistoty akorát tak zanesly ještě více do povrchu. Důkladnému vyčištění a údržbě se proto věnujte jen za suchého počasí.

Údržba umělého trávníku by se určitě neměla podceňovat. A alespoň jednou do roka byste ji měli svěřit do rukou profesionálům. Za náš můžeme doporučit například firmu Gold Return, která se na údržbu a servis umělých trávníků specializuje. Zvlášť pokud se jedná o velké sportovní komplexy jako jsou fotbalové nebo tenisové hřiště.

 

2013 Firmy, služby, e-shopy