Výběr vhodného plotu není hračka

Pryč jsou ty doby, kdy byl k dostání pouze plot kovový, který jste museli pravidelně natírat nebo naopak dřevěný, který se natíral ještě častěji. Dnes jsou možnosti mnohem širší, tudíž je potřeba odborníka, pokud vybíráte nový plot pro váš dům nebo pozemek. Tento článek slouží jako pomoc při výběru vhodného plotu.

oplocení Dobeš

Mnoho otázek

Před pořízením nové věci máte vždy spoustu otázek, které vás buď přesvědčí o koupi nebo naopak. Stejně tomu je i v případě, kdy se rozhodnete vybudovat nové oplocení. Postupně vás napadají nejrůznější otázky, například "Jaký druh plotu si pořídit, Musím se o plot starat, Jaký materiál je nejvhodnější?" Odpovědi na tyto otázky se odvíjejí od osobních preferencí, které od nového plotu očekáváte.

Plot musí korespondovat s domem nebo objektem, který chrání! Plot primárně chrání majetek a soukromí. Aby byl účinný, potřebuje mít určitou výšku, nejčastěji můžeme vidět ploty, jejich výšky se pohybují kolem 120–150 cm. Pokud potřebujeme zvýšenou ochranu objektu, instalují se vysoké ploty s podhrabovými překážkami a ostnatým drátem, ale to není případ klasických plotů pro rodinné domy.

Typy plotů

DŘEVĚNÝ PLOT

Dřevo patří mezi nejoblíbenější materiály pro stavbu plotu. Jeho oblíbenost tkví v tom, že nabízí neomezené možnosti tvarování a povrchových úprav. Máte-li navíc dům kombinovaný se dřevem, je pro vás dřevěný plot ideální a jedinou variantou. Nejčastěji se můžete setkat s plotem ze:

  1. Smrkového dřeva,
  2. Borovicového dřeva,
  3. Modřínového dřeva.

ŽIVÝ PLOT

Jednou z velkých výhod tohoto řešení je snadné tvarování a ochrana před okolním hlukem nebo prachem. Při výběru rostlin se fantazii meze nekladou, můžete vybírat například z:

  1. dřevin listnatých,
  2. dřevin jehličnatých,
  3. kvetoucích rostlin,
  4. popínavých rostlin.

KOVANÝ PLOT

Stále častěji můžeme o novostaveb vidět, tzv. kovaný plot. Tento druh plotu je totiž takříkajíc nadčasový a tím si získává obrovskou popularitu. Kvůli použitým materiálům a typické povrchové úpravě, zejména žárové pozinkování, je vhodný jak k moderním, tak i starším domům. Pokud vybíráte také s hledem na bezpečnost, tento typ plotu lze dovybavit o kovové hroty a špice, které zvýší bezpečnost.

PLASTOVÝ PLOT

Dnešní doba je taková, že umožňuje použití, všelijakých materiálů, také plastu. Plastové laťky jsou levnou a bezúdržbovou alternativou dřevěných plotů. Obrovskou výhodou je široká paleta barev a poměrně zdařilá imitace dřeva. Vybírat můžete z:
Recyklátu,
PVC.

DRÁTĚNÝ PLOT

Mezi jeho přednosti patří vysoká průhlednost a také rychlost realizace. Když se rozhodnete pro pletivo s povrchovou úpravou pozink nebo plast, nabízí velmi dobrou antikorozní ochranu. Nejčastěji se používá pro ohraničení pozemku při stavbě nebo ohraničení vedlejší zahrady.

Ať sháníte jakýkoliv plot, obraťte se na specialista v oboru, oplocení Dobeš je totiž jistota spokojenosti!

 

2013 Firmy, služby, e-shopy