Jak získat podnikatelský úrok? Jednoduše.

Podnikatelské úvěry, to je oč tu dnes běží. Banky si v posledních letech velmi oblíbily jeden typ produktů, který pomáhá živnostníkům v jejích činnosti. Jedná se o tzv. podnikatelský úvěr, který je stále dostupnější většímu počtu lidí. Právě z tohoto důvodu se dnes podíváme na to, o co se vlastně jedná a zda je tento úvěr tím vhodným.

podnikatelský úvěr

Doba se naklonila do té míry, že dnes může podnikat opravdu každý, starší 18 let. Ono vlastně proč ne. Rozjezd podnikání je velmi složitý, časově i finančně náročný proces, který je nezbytný. V této fázi je nutné kontrolovat své finance natolik, abychom se nezamotali například do tzv. druhotné platební neschopnosti. To znamená, že nedokážeme zaplatit své závazky vůči dodavatelům, z důvodu neproplacení pohledávek od našich odběratelů. Váš tok peněz neboli cash flow je tedy špatný.

Pomocná ruka od banky

V tuto chvíli přicházejí banky se svými produkty, které jsou přesně ušity podnikatelům. Například si můžete napravit zmíněnou cash-flow. Dalším případem je pokrytí ztráty ve svém podnikání.

Druhy podnikatelských úvěrů

  1. Investiční úvěry,
  2. Provozní úvěry,
  3. Úvěr se zárukou Evropského investičního fondu.

Riziko = vyšší úrok

Máte-li jako podnikatel historii, není v získání úvěru příliš velký problém. V opačném případě, tedy bez historie jako nový podnikatel máte problém. Proč? Banky si nemohou dovolit jít do velkého rizika, mohlo by se stát, že by o své peníze přišly. Bohužel podnikatel, který začíná podnikat je opravdu vysokým rizikem! Obecně platí, že pro banky jste "spolehlivý" po jednom roce bezproblémového podnikání, pokud předložíte rozumný podnikatelský plán, půjčku pravděpodobně získáte.

Jakékoliv žádání o peníze představuje značný problém, je tedy potřeba se obrnit značnou trpělivostí a zkusit to u více bank najednou. Musíte však počítat s tím, že banky si vás pořádně "proklepnou", aby měly jistotu, že své peníze a úroky dostanou zpět. Chcete-li žádat nebo jste v minulosti žádali o podnikatelský úvěr, ale marně, zkuste se obrátit na společnost DŮMDLUHŮ, která vám se vším pomůže a vy se budete moci naplno věnovat svému podnikání.

2013 Firmy, služby, e-shopy