Kvalitní kožené peněženky pro dámy

Dnes tady máme článek, který potěší ženskou populaci. Předmětem jsou krásné kožené nejlépe ručně dělané peněženky, do kterých si ženy schovávají jak peníze, tak kilogramy účtenek, fotek a zbytečností. Právě z tohoto důvodu je důležité, aby byla peněženka velká, měla hodně kapes, a nakonec designově velmi poutavá. Když se na to člověk podívá, dámská peněženka toho musí splnit opravdu hodně, nicméně pojďme se podívat na vývoj peněženek od prvních kousků až po dnešní, které můžete vidět doslova na každém rohu.

dámské peněženky

Věděli jste? Původním záměrem peněženek nebyla úschova a ochrana peněz při manipulaci, ale jednalo se o SOS balíček poslední záchrany! 

Dnešní podoba peněženek se poprvé objevila ruku v ruce s prvními bankovkami, takže ve druhé polovině 17. století. Nejčastějšími osobami, které peněženky používaly byly obchodníci. Postupem času se peněženky těšily stále větší oblíbenosti a později se staly dokonce nutností a toho si všimly módní společnosti, které z nich udělaly módní doplňky.Peněženky se rozšířily z Ameriky do Evropy závratným tempem. Postupem času a pod nadvládou módních trendů postihl peněženky downsizing. Heuréka, v 50. letech je na světě první peněženka s přihrádkami na platební karty!

  1. Proč peněženka?
  2. Shromažďuje
  3. Třídí
  4. Uschovává

Na peněženku se lze dívat jako druh ochranného pouzdra na peníze, popřípadě na různé druhy platebních karet, dokladů a fotek blízkých. Tento předmět nám výrazně ulehčí práci a to proto, že plní funkci shromáždiště, třídírny, úschovny peněz, kterou jsou v ní uložených.

Výběr nové peněženky není náhodný, zejména u dam se jedná o velmi sofistikovaný proces, protože jakou zvolíme, na t use již nějakou dobu každý den díváme a hojně ji využíváme. Při výběru nás velmi ovlivňuje jak okolí, tak trendy anebo vlastní zkušenosti. Buďto jsme byli spokojeni a hledáme téměř totožnou anebo se vyvarujeme z chyb a hledáme něco úplně nového, někdy i neotřelého.

dámské peněženky

  1. Velikost? Velká nebo malá peněženka
  2. Jaký patent? Nejpraktičtější je sice zip, ale…
  3. Kam s mincemi?
  4. Lze ji použít i jako sportovní peněženku
  5. Značková peněženka nezaručí to, že bude vypadat skvěle!

Ono na první pohled se může zdát, že pokud jsme pořádní, tak používáme peněženku a naše cennosti jsou v bezpečí. Ovšem tento fakt je relativní, protože obrovskou nevýhodou peněženek je právě to, proč si je pořizujeme, tedy úschova peněz, platebních karet a dokladů. Bohužel odcizení peněženky kapsářem není nijak složité, pokud si chvíli nedáváme pozor. Sekundární nebezpečí spočívá v tom, že několik osobních dokladů a kreditní karty jsou pak dále možné využívat pro další obohacení zlodějů.

dámské peněženky

Takže milé dámy, co vy na to? Podívejte se na svou peněženku, na článek a co Vás napadá? Chce to novou! Takže buď navštivte e-shop s kvalitními ručně dělanými peněženkami nebo vyjděte do butiků.

2013 Firmy, služby, e-shopy