Nakládací můstky ulehčí práci skladníkům

Znáte nakládací můstky? Právě těm se budeme v tomto článku detailně věnovat. Můstek slouží k překonání větší vzdáleností mezi skladovou plochou a hranou nákladového prostoru nákladního vozidla nebo dodávky. Ve speciálních případech jsou k použití nakládací můstky, které umožňují skládání železničních vagónů. Nejprve zmíním montáž, poté několik základních druhů.

Číst dál: Nakládací můstky ulehčí práci skladníkům

Lamelové clony sníží náklady za vytápění

Zima je v plném proudu a jen těžko najdeme člověka, který by neměl snahu alespoň chvíli ušetřit za teplo. U lidí v bytech nebo rodinných domcích toho lze docílit poměrně snadno, ale co taková průmyslová hala? Tady už nastává podstatně větší problém, jelikož hala se těžko vytápí, ale za to velmi snadno větrá, v případě otevření vrat. Jak zabezpečit to, aby nám teplo z haly neuniklo a my neprodělávali tisíce korun? Jednoduše, instalací lamelových clon.

lamelové clony

Číst dál: Lamelové clony sníží náklady za vytápění

Druhy abraziva pro tryskání

Dnes se budeme bavit o abrazivních materiálech, které se používají pří procesu pískování, chcete-li tryskání. Při tomto procesu se na tryskaný předmět pod vysokým tlakem vrhá proud abraziva a vzduchu, který povrch zbaví nečistot, starých nátěrů nebo jej zdrsní. Pískovat je možné cokoliv, nicméně je potřeba vybrat správné typ abraziva, jinak můžete pískovaný předmět dokonce poškodit.

Číst dál: Druhy abraziva pro tryskání

2013 Firmy, služby, e-shopy