Druhy abraziva pro tryskání

Dnes se budeme bavit o abrazivních materiálech, které se používají pří procesu pískování, chcete-li tryskání. Při tomto procesu se na tryskaný předmět pod vysokým tlakem vrhá proud abraziva a vzduchu, který povrch zbaví nečistot, starých nátěrů nebo jej zdrsní. Pískovat je možné cokoliv, nicméně je potřeba vybrat správné typ abraziva, jinak můžete pískovaný předmět dokonce poškodit.

Co je to?

Abrazivo je tvrdý materiál, používaný k samotnému pískování předmětů. Na výběru tohoto materiálu záleží, protože existuje několik typů, lišících se například hned v několika parametrech. Například je odlišná hrubost či tvrdost. Abychom vybrali vhodné abrazivo, je nutné znát tryskaný materiál, rozsah, kvalitu a způsob tryskání, odborně tryskací záměr.

Prvním materiálem, který se používal k pískování byl překvapivě obyčejný písek, protože byl všude. Nyní se však nejčastěji používá:

  1. korund,
  2. balotina,
  3. zirblast,
  4. ocelová drť,
  5. skořápky ořechů,
  6. písek.

Během procesu tryskání se abrazivo rekuperuje. To znamená, že neustále dokola koluje a tím se šetří.
Na internetu jsem strávil spoustu času, než jsem narazil na webové stránky společnosti SPOLMONT, která dodává kompletní tryskání kabiny včetně veškerého příslušenství, a dokonce nabízí svým zákazníkům prodej abraziva. Pro vývoj nejmodernějších abrazivních materiálů používá vlastní testovací centrum, díky kterému poté dokáží vybrat abrazivo na míru pro daný projekt. Svým zákazníkům dále nabízí seřízení a nastavení tryskacího zařízení, které má vliv na kvalitu a spotřebu energií při tryskání.

Balení abraziv

Stejně tak jako cena, vás samozřejmě jako zákazníka zajímá, v čem koupené abrazivo dostanete. Nejčastěji se dodává v odolných sáčcích o hmotnosti 25kg, které chrání znehodnocení abraziva vlhkostí. Další variantou je kartonový obalu o hmotnosti 1t, zapásaný textilním popruhem. Poslední možností je Dále, je big bag ohmotnosti 1t.

Tvrdost abraziv podle Mohsovy stupnice

prodej abraziva

 

2013 Firmy, služby, e-shopy