Nakládací můstky ulehčí práci skladníkům

Znáte nakládací můstky? Právě těm se budeme v tomto článku detailně věnovat. Můstek slouží k překonání větší vzdáleností mezi skladovou plochou a hranou nákladového prostoru nákladního vozidla nebo dodávky. Ve speciálních případech jsou k použití nakládací můstky, které umožňují skládání železničních vagónů. Nejprve zmíním montáž, poté několik základních druhů.

nakládací můstky

Montáž nakládacího můstku

Je důležité zmínit, že jednotlivé stavební úkony se mohou lišit na základě modifikací můstků. Nejčastěji se však jedná o vsunutí do hotové podlahy a přivaření ke speciálnímu rámu. Rám je nutné do podlahy zabetonovat, aby nehrozilo uvolnění během používání! V případě, že podlahu budujete současně s montáží můstku, můžete použít tzv. betonové prefabrikáty, které slouží jako kotvící člen.

Princip a parametry nakládacího můstku

Jak bylo v úvodním odstavci popsáno, nakládací můstek slouží k překonání vzdálenosti mezi nákladním vozidlem a skladem. K tomu, aby vše fungovalo, jak má, se používají hydraulické zvedací válce, které rampu zdvihnou přesně tam, kde je v danou chvíli potřeba. Délka celého můstku je dána rozdílem mezi výškou rampy a plochy nákladního vozidla a maximální sklon činí 12,5 %.

Otázka nosnosti je složitější, vždy se konstrukce a typ můstku odvíjí od materiálu, se kterým daná společnost manipuluje. Pokud se jedná o zboží (potraviny, lehčí součástky), počítá se se zatížením do 60 kN. V opačném případě se maximální zatížení řeší individuálně. Pokud však podceníte tento parametr, vystavujete můstek nadměrnému namáhání, který může mít za následek poškození ocelové plošiny nebo hydraulických pístů.

Aby skladníci neuklouzli a nezranili se, je plošina opatřena protiskluzovou vrstvou. Nejčastěji se používají dobře známé plechy se „slzičkovitým“ tvarem. Povrchové úpravy se však mohou lišit podle přání zákazníka. Nakládací můstky splňují i přísné potravinářské normy.

Druhy nakládacích můstků

  1. VYROVNÁVACÍ MŮSTEK VMSL SE SKLOPNOU LIŠTOU
  2. VYROVNÁVACÍ MŮSTEK VMVL S VÝSUVNOU LIŠTOU
  3. VYROVNÁVACÍ MŮSTEK SKLOPNÝ
  4. VYROVNÁVACÍ MŮSTEK KLAPKOVÝ
  5. NŮŽKOVÉ PLOŠINY

Pokud nevíte, kde takový nakládací můstek sehnat a zároveň se nechcete nachytat na „super nabídku“, ze které vám později zůstanou oči pro pláč. Kontaktuje společnost SPEDOS, která je uznávanou společností na trhu s průmyslovými vraty, protipožárními uzávěry nebo právě nakládacími můstky a předsazenými komorami.

2013 Firmy, služby, e-shopy