Cyklistické rukavice: Výběr je otázkou pocitu

Cyklistické oblečení je někdy důležité víc, než samotné jízdní kolo, proč? Kvalitní cyklo oblečení totiž poskytuje jezdci daleko víc, než jen dobrý vzhled. Představte si, že slouží jako ochrana před povětrnostními vlivy, prostředek k vyššímu výkonu nebo také prvek, který zvyšuje komfort v sedle. Mezi klasické cyklistickém oblečení patří dres, kalhoty nebo kraťasy či vesty. Nesmíme všk zapomínat, že do této kategorie patří i rukavice o jejichž výběru se dnes budeme bavit.

rukavice maloja

Druhy cyklo rukavic

Pokud navštívíte jakýkoliv e-shop nebo kamenný obchod s cyklistickým vybavením, najdete nespočet druhů a variant rukavic. V základu se rukavice dělí na krátké a dlouhé rukavice. Které si vybrat? Neexistuje jednoznačná odpověď, protože se jedná spíše o subjektivní názor a pocit. Dlouhá varianta lépe ochrání cyklistovu ruku a prsty při pádu a mnohem lépe se oblékají. Kratší rukavice zase lépe věrají během parných dnů. Dámské provedení je elegantní a podstatně íce "vycpané" tlumícím materiálem. cyklistické rukavice pro ty nejmenší se vyznačují odolností vůči častým pádům a množstvím polstrováním.

Jak vybrat cyklo rukavice?

Při příchodu do specializované prodejny vám bude položena otázka, zda chcete rukavice, které chrání celé prsty nebo jenom dlaň, tedy dlouhé nebo krátké. V tomto případě byste se měli rozhodnout subjektivně, protože jde o to, který typ se vám líbí nebo vyhovuje. Cyklisté sáhnou po dlouhé variantě v chladnějším počasí nebo ve chvílích, kdy potřebují v terénu chránit i prsty proti odření. Krátké rukavice jsou v kurzu v letních dnech, kdy lépe odvětrají dlaň.

Dalším parametrem je velikost, ta musí být tak akorát. Proč? I když máte ruce v rukavicích, musíte mít cit pro ovládání kola, proto je nutné, aby rukavice nebyly příliš volné nebo těsné. Obecně však platí, že vybíráme rukavice spíše těsnější, protože většina modelů má tendenci se roztáhnout vlivem používání. Pokud máte dva favority a nemůžete se rozhodnout, je čas, kdy se zaměříte na detaily, které vám zvýší komfort. Vyšší modely bývají opatřeny speciálním proužkem jemné textilie, do které si můžete otřít pot z obličeje nebo stahovacím páskem, pomocí kterého docílíte lepší fixace.

Mezi nejkvalitnější dostupné rukavice na trhu patří cyklistické rukavice Maloja. Pokud nevěříte, přijďte si je zkusit do netradiční zlínksé kavárny a cyklo shopu Bajkavárna.

2013 Firmy, služby, e-shopy